Zielone Smaki 2016

III edycja festiwalu Zielone Smaki Łodzi. POCZUJ KOLORY!

W dniach 14-16 października szykuje się prawdziwa roślinna uczta – III edycja festiwalu Zielone Smaki Łodzi. W tym roku impreza odbędzie w się pod hasłem “Poczuj kolory”. W planach m.in. konkurs festiwalowy z udziałem kilkunastu restauracji i kawiarni, warsztaty kulinarne z szefem kuchni restauracji U Kretschmera, spotkanie z wegańskim lekarzem i sportowcem, a na deser: pobudzający zmysły koncert zespołu Amourette. 

 

Zielone Smaki Łodzi to największa w Łodzi i jedna z największych w Polsce imprez poświęconych kuchni roślinnej. Przez trzy dni łódzcy restauratorzy wspinają się na wyżyny swych kucharskich talentów, by zaserwować festiwalowej publiczności niepowtarzalne wegańskie potrawy w kategorii dania głównego lub deseru. Amatorzy niebanalnych doznań kulinarnych krążą zaś od lokalu do lokalu i w internetowym plebiscycie głosują na swoje ulubione przysmaki. Wydarzeniu towarzyszą warsztaty i spotkania ze znawcami kuchni roślinnej i nie tylko.

W tym roku zapraszamy na:

– emocjonujący KONKURS FESTIWALOWY, w którym najlepsze łódzkie lokale specjalnie dla Was przygotują przepyszne, kolorowe dania i desery w kuszącej festiwalowej cenie: 11 zł za danie główne i 7 zł za deser.

– WARSZTATY KULINARNE ‘MĘSKIE GOTOWANIE’ prowadzone wspólnie przez szefa kuchni restauracji U Kretschmera Macieja Kowalskiego oraz aktywisty stowarzyszenia Otwarte Klatki i pasjonata kuchni wegańskiej Michała Andrijewskiego

– wykład MAGDALENY JUTRZENKI – “Weganizm oczami lekarza”. Magdalena Jutrzenka jest  lekarką i  autorką znanego bloga kulinarnego Hello Morning

– spotkanie z  AGATĄ PERENC, judoczką, wielokrotną mistrzynią Polski i reprezentantką, naszego kraju na matach świata, brązową medalistka Pucharu Świata w Judo. Agata Perenc od wielu lat jest weganką, jest również magistrem dietetyki.

heart-194542_640

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s